oraz zdobywanie kompetencji w niezbędnych obszarach, dywersyfikacja działalności, realizacja projektów na nowych rynkach - to niezmienne kierunki działań zdefiniowane i realizowane przez kadrę Unibep SA oraz całą Grupę Unibep.

Strategiczne kierunki rozwoju Grupy
Niezmiennie strategicznym celem rozwoju Jednostki Dominującej oraz Grupy Unibep jest systematyczny wzrost jej wartości.
Zaprezentowane wyniki za rok 2021 odzwierciedlają sytuację na rynku, jaka miała miejsce w tym okresie, w tym wahania cen materiałów, dostępność usług podwykonawców oraz wpływ epidemii koronawirusa Covid-19 na bieżącą działalność operacyjną.
W roku 2021 nie odnotowaliśmy istotnych przestojów zarówno na budowach, jak też w naszej fabryce domów modułowych. Niemniej sytuacja związana z Covid-19 z pewnością ma wpływ na efektywność i produktywność naszych biznesów. Tym samym Grupa podejmuje szereg czynności, aby zapewnić niezakłócone funkcjonowanie. Dotyczy to aspektów związanych z przerywanymi łańcuchami dostaw, zmianami cen, sytuacją polityczno-gospodarczą na wszystkich naszych rynkach i stanem związanym z sytuacją pandemiczną.
Istotna dla całej Grupy Unibep jak i całego sektora budowlanego jest sytuacja, jaka nastąpiła po wybuchu wojny w Ukrainie. Ryzyko niekorzystnych zdarzeń stawiać może wyzwania przed Grupą jak i wszystkimi uczestnikami realizowanych procesów oraz projektów budowlanych, m.in. takie jak brak materiałów i wzrost ich cen, wzrost kosztów transportu, wzrost kosztów utrzymania obiektów.
Z tym wiążą się kierunkowe rekomendacje wydane przez Radę Nadzorczą w czwartym kwartale roku 2021. Dotyczą one dwóch obszarów. Pierwszy to utworzenie nowego segmentu działalności w postaci budownictwa energetyczno – przemysłowego, w oparciu o rozwój organiczny dedykowanego pionu organizowanego w ramach struktur Unibep SA, jak również o ewentualne procesy akwizycyjne (M&A). Drugi to analiza możliwości przeprowadzenia oferty publicznej oraz wprowadzenia na rynek regulowany prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. akcji spółki zależnej Unidevelopment S.A., odpowiadającej w Grupie Kapitałowej Unibep za segment deweloperski.
Z perspektywy Grupy Unibep, poszczególnych spółek i każdego z biznesów istotnym jest cash flow. Świadomość tego pozwala na skuteczne zarządzanie gotówką całej Grupy i umocnienie pozycji wiarygodnego partnera dla partnerów finansowych. Dodatkowo jest istotnym kryterium przy ocenie możliwości rozwoju i realizacji zamierzeń inwestycyjnych oraz właściwego zarządzania zasobami.